uka_didych: (Default)
[personal profile] uka_didych

Частина 1.

Наприкінці літа і на початку осені Львів жив не війною. Львів жив очікування місцевих виборів. За невеликим винятком, старі обличчя і старі методи.

На той момент волонтери стали силою, якій довіряє суспільство, і за підтримку волонтерів розпочалася справжня війна. Деякі сили ввели їх у списки, деякі створювали власні кишенькові волонтерські осередки, треті посилено піарилися на допомозі армії. "Допоможи фронту" теж не оминуло. За право сказати в рекламі "нас підтримує "Допоможи фронту"" нам обіцяли захмарні суми. Ні, не хабар і не в кишеню, виключно на добру справу. Ми згодні були сказати, пан такий-то, кандидат в мери, купив солдатам стільки то тепловізорів. Але ми не готові були сказати "ДФ підтримує пана такого то чи його силу". Бо ДФ - це кілька десятків людей з різними політичними поглядами. І об’єдналися вони зовсім не навколо політики. А конвертувати нашу репутацію і людську довіру в голоси для сумнівних організацій, які ставлять перед собою зовсім інші цілі, ми не мали права. 

"Ука, але ж чесні люди мають іти у владу! Інакше в державі нічого не зміниться!", переконував мене один із моїх хороших друзів. Згодна. Але не так. Не через старе болото, не в командах, на діяльність яких вони не мають впливу, і які їх використають, дискредитують і викинуть. От якби на обласному рівні запровадили щось на кшталт волонтерського десанту, де б волонтери могли би застосувати свої вміння у виконавчій владі, щоби щось там змінити, і водночас не стати сліпим інструментом в чужих руках, залишаючись незалежними, от під таке ми би підписалися. 

Накаркала. Розмова була в вересні, а в жовтні до Львова приїхав Алєкс Ліпіріді з ідеєю Центрів допомоги учасникам АТО. Базово ідея виглядала просто розкішно. При кожній ОДА створюється Центр з 5 волонтерів (саме волонтерів, а не "громадськості", як потім з’явилося в положенні), які НЕ стають державними чиновниками, натомість отримують доступ до інформації, контакти з департаментами з командою "прислухатися", прямий канал на АП. "Ваше завдання - не заміняти собою державу, як ви це робили в ролі волонтерів, а зробити так, щоб держава виконувала свої функції. І пропонувати вдосконалення. Ваше слово в АП буде важити більше за слово голови ОДА, вам буде зелене світло в усьому, що пов’язано з АТОвцями", - було сказано нам прямим текстом. "Маєте 3 дні, дайте 5 прізвищ". 

Виглядало заманливо. Шанс перейти з режиму вогнегасника на системну роботу, не збирати гроші на те, що має забезпечити держава, а подбати, щоб держава це таки забезпечила, зупинити зловживання, коли під виглядом АТОвців і під прикриттям АТОшних організацій виділяють землю своїм, зводять незаконні багатоповерхівки, віддавши у відкупне кілька квартир, відправляють закордон дітей чиновників, засвоюють величезні бюджети під програми реабілітації, які залишаються на папері, - це був той шанс, яким знехтувати було би злочином. Ми ж бо - ідеалісти... Щоправда, вже тоді були серед нас люди з досвідом роботи у владі, які казали: "ви справді думаєте, що вас туди хтось пустить?" Гм... Принаймні, ми на це сподівалися. І зробили все цивілізовано. Зібрали збори, провели вибори. На ці збори прийшло ряд представників організацій з абревіатурою «АТО» в назві. Цікаво, але основна теза, з якою вони прийшли: «волонтери не будуть ділити нашу землю» і «ви нам помагали, а тепер ми самі, йдіть лісом». Риторика була відверто образливою, але ми звикли з повагою ставитися до тих, хто воював, навіть якщо це директор магазину мисливського спорядження, який від початку війни продає це спорядження родичам мобілізованих із величезними націнками. Тому спробували погасити конфлікт цивілізовано і пояснити, що до поділу землі Центр не матиме ніякого стосунку. Наче вдалося. Представники цих ГО висунули своїх претендентів. Один із них, Тимур Баротов, пройшов рейтинговим голосуванням. Щоправда, після завершення зборів, одна з представниць цих ГО, Леся Турашвілі заявила, що «цього так не залишить» і «цей Центр нікому не потрібен».

ОДА поаплодувала, провела пресуху і представила 5-ку, Богдан як керівник поїхав на зустріч з Президентом, а потім...

А потім система оговталася. Губернатор виявився у відпустці через вибори, його заступник - теж, розпорядження підписувати було нікому, а в офіційному положенні замість волонтерів з’явилися "представники громадськості".

Частина 2 тут.

From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

March 2017

S M T W T F S
   1234
5 67891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 20th, 2017 10:35 am
Powered by Dreamwidth Studios